Domowe zabiegi na piękne dłonie i paznokcie

Domowe zabiegi na piękne dłonie i paznokcie

Wiele kobiet marzy o pięknych dłoniach oraz o zdrowych, lśniących paznokciach. Realizacja tych marzeń nie musi być problemem, nie musi się też wiązać z wielkimi wydatkami.

Nie brak zabiegów, które każda z nas może wykonać we własnym domu. Z jakich propozycji można skorzystać, by we własnym domu urządzić wyjątkowy salon kosmetyczny?

Domowy manicure

Nasze dłonie i paznokcie lubią wszelkiego rodzaju maseczki. Te proste i tanie zabiegi mogą przynieść wiele wspaniałych rezultatów.

Jedną z tych najbardziej popularnych jest maseczka pomagająca w walce z przebarwieniami. Maseczka taka powstaje z przegotowanej wody, do której dodaje się odrobinę soku z cytryny oraz startego ogórka. Przygotowana w ten sposób papka powinna zostać równomiernie rozłożona na dłoniach i pozostawiona na nich na czas około 15 minut. Wielkim uznaniem cieszą się też maseczki oczyszczające. Najprostsza maseczka powstaje z soku z cytryny, połączonego z odrobiną miętowej pasty do zębów.

Maseczki odżywiające paznokcie

Wyjątkową skutecznością mogą zaskakiwać maseczki odżywiające dłonie i paznokcie. W ich przypadku ważnymi składnikami są takie produkty, jak gęsty jogurt naturalny lub śmietana oraz miód. W maseczkach takich mogą się też pojawiać owoce awokado oraz lej lniany. Nasz domowy salon kosmetyczny sporo zyska w chwili, gdy nauczymy się sporządzać również maseczki regenerujące z twarożkiem homogenizowanym w roli głównej. Peelingi z kawy lub gruboziarnistej soli, płukanka z naparu rumianku - oto kolejne zabiegi, które pomogą nam zadbać o utrzymanie dłoni i paznokci w dobrej formie.

nazwa firmy
Blog, portal lifestyle - porady domowe
ulica
Galeria (1)
Mapa dojazdu
Komentarze (0)

Skomentuj wpis