Malowanie artystyczne - Graffiti

GraffitiMimo rozwoju technologii i wykonywaniu różnych projektów graficznych jedynie na komputerach cały czas popularne w różnych kręgach jest graffiti. Oczywiście dla wielu osób, ludzie którzy zajmują się tego rodzaju formą malowania są chuliganami i wandalami.

Istnieje taka opinia, ponieważ często na świeżo odnowionych blokach czy obiektach użyteczności publicznej możemy zobaczyć jakieś mało ciekawe napisy czy obrazki, które mogą nawet być bardzo obraźliwe.

Jednak nie wszystkie formy graffiti łamią prawą i niszczą wszystkie ściany dookoła nas. Wiele młodych osób pasjonuje się tego rodzaju formami i maluje w odpowiednich miejscach, specjalnie do tego przeznaczonych. Organizuje się również różnego rodzaju imprezy i konkursy z nagrodami, w których osoby pasjonujące się takim malowaniem mogą zaprezentować swoje umiejętności.

Często przeznacza się również jakieś określone miejsca pod graffiti, bo stare zniszczone mury mogą nabrać w ten sposób nowego wyglądu i tym samym sprawić, że więcej osób będzie chciało przebywać w takich miejscach.