Dom stylowy i jednocześnie nowoczesny

Stylowy domObecnie, projekty domów powinny uwzględniać najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać nowoczesny dom. Musi być on przede wszystkim modny, estetyczny oraz funkcjonalny.

Jakie domy są dzisiaj w modzie? Trendy są zarówno domy klasyczne, stylizowane jak również nowoczesne, typowo minimalistyczne. Domy klasyczne, w stylu dworków, przeżywają swój prawdziwy renesans.

Wiele osób chętnie odchodzi od surowego minimalizmu na rzecz przepychu i przytulnych wnętrz, które pamiętają z domów swoich rodziców czy dziadków. Chętnie wracamy do takich domów i klasycznych projektów, ponieważ dają nam one duże możliwości aranżacyjne. Wiele osób, które mogą pochwalić się przestronną działką, decyduje się właśnie na takie duże i klasyczne projekty domów. Mogą być to zarówno budynki parterowe jak i piętrowe, również z poddaszem użytkowym.

Z kolei domy stylizowane są modne ze względu na swoja oryginalność i ciekawa formę. Można zdecydować się na projekty typowo amerykańskiej rezydencji, domu w stylu greckim, japońskim czy góralskiego domku z bali, które prezentuje się rewelacyjnie nie tylko w typowo górskim krajobrazie. Dziś możemy mieszkać w domu swoich Marzen. Nowoczesne projekty domów sprawiają, że miejsce zamieszkania może być idealnie dopasowane do zainteresowań jego właścicieli. Wszechobecna moda na minimalizm sprawia jednak, że coraz częściej decydujemy się na nowoczesne domy, utrzymane w stylu eleganckiego i nieco surowego minimalizmu.

Takie domy charakteryzują się prosta bryłą, nie muszą mieć typowe, spadzistego dachu, często jest on zupełnie płaski. Materiałami, jakie dominują w projektach takich nowoczesnych i minimalistycznych domów są stal, szkło oraz ciemne drewno. Pojawiają się one również w elementach wyposażenia wnętrza. Poza tym, że nowoczesny dom powinien być modny, musi być również estetyczny. Sprawdzą się więc dobrej jakości materiały oraz oryginalne, ale eleganckie i stylowe rozwiązania. Dom musi być również funkcjonalny, a każde pomieszczenie powinno spełniać rolę, do jakiej zostało przeznaczone w projekcie.